MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH ANIMATOR 2016 ZE WSPARCIEM KIA DELIK

Za sprawą IX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR Poznań ponownie w dniach 8-14.07.2016 stanie się ponownie stolicą światowej animacji. Główna scena festiwalowa znajdować się będzie tradycyjnie w pawilonie ulokowanym w Parku im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, w sąsiedztwie Opery Poznańskiej.

W tym roku liczba zgłoszeń i ich różnorodność przeszła oczekiwania Organizatorów. O Złotego Pegaza powalczą filmy wybrane z grona prawie tysiąca animacji z 58. krajów. Komisja selekcyjna wybrała 49 filmów krótkometrażowych oraz 5 pełnych metraży. Najlepszy obraz zdobędzie prestiżowego Złotego Pegaza / GRAND PRIX oraz 45.000 złotych. Konkursowe filmy krótkometrażowe reprezentują wiele technik i krajów. 12 tytułów pochodzi z Polski, kolejno po 5 z Wielkiej Brytanii, USA i Rosji. 3 tytuły reprezentować będą Estonię, po 2 Kanadę i Szwajcarię. W konkursie zobaczymy także obrazy z Danii, Niemiec, Węgier, Singapuru, Indii, Finlandii i Chorwacji oraz 8 międzynarodowych koprodukcji. Wszystkie filmy i ich opisy znajdują się na stronie www.animator-festival.com.

W dobie wszechobecnej cyfryzacji nie mogło zabraknąć okazji do skorzystania ze własnego smartfona. Każdy przebywający w stolicy Wielkopolski może ożywić festiwalowy plakat i stać się animatorem! Wystarczy telefon z systemem android. Po zainstalowaniu aplikacji VIEW3R i skierowaniu ekranu telefonu na festiwalowy plakat lub ulotkę istoty stworzone przez Theodora Usheva ożywają. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po instalacji i jej otwarciu wystarczy wpisać na ekranie hasło “animator” i potwierdzić przyciskiem GO. Następnie po skierowaniu ekranu na elementy graficzne 9. edycji MFFA ANIMATOR każdy użytkownik smartfona tchnie życie w pozornie nieruchome elementy.

Podczas ANIMATORA zaprezentowane zostaną Gogle wirtualnej rzeczywistości Smartbox3D. Są to kartonowe gogle polskiej produkcji, o opatentowanej konstrukcji. Dzięki nim możliwe jest przekształcenie zwykłego smartfonu w zaawansowane narzędzie wirtualne. Zachęcamy, by już dziś przechodząc obok festiwalowego billboardu, plakatu lub napotykając na festiwalową ulotkę zatrzymać się na chwilę i odkryć animację 3D w rozszerzonej rzeczywistości.

Zapraszamy do zapoznania się bogatym programem festiwalu: http://www.animator-festival.com/#program, w czasie którego każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkich spędzających wakacje w mieście lub odwiedzających Poznań serdecznie zapraszamy!