KIA DELIK Z POWIAT POZNAŃSKI OPEN 2015

Już po raz drugi na kortach Centrum Tenisowego Sobota w podpoznańskiej gminie Rokietnica rozegrany zostanie profesjonalny turniej tenisowy „Powiat Poznański Open”. W dniach 27.07-02.08.2015 do rywalizacji staną 32 zawodniczki w grze pojedynczej oraz 16 duetów w grze podwójnej. Turniej rozgrywany jest w ramach cyklu ITF Pro Circuit.

Do podziału będzie najwyższa w tym roku pula nagród w organizowanych w Polsce żeńskich turniejach wynosząca aż 75.000 dolarów, a triumfatorka turnieju singlowego dopisze sobie do światowego rankingu tenisistek WTA 115 punktów. Oczywiście nie zabraknie gwiazdy polskiego i wielkopolskiego tenisa – Katarzyny Piter (obecnie na 195 miejscu na liście rankingowej), której życzymy wytrwania w turnieju do 2. sierpnia, kiedy to zaplanowane jest rozegranie meczu finałowego! Nie zabraknie również Słowaczki Kristiny Kucovej – zwyciężczyni ubiegłorocznego turnieju. Patronat nad imprezą objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego p. Andrzej Kraśnicki.

Zapraszamy do zapoznania się drabinką i programem turnieju: http://powiatpoznanskiopen.pl. Trybuny kortu głównego pomieścić mogą 500 widzów, tak więc spędzających wakacje w mieście i regionie, a w szczególności wszystkich miłośników „białego sportu” serdecznie zapraszamy!