KIA DELIK Z MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALEM FILMÓW ANIMOWANYCH ANIMATOR 2015

VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to największy festiwal filmu animowanego w Polsce. Odbywać się będzie w dniach 10-16.07.2015. Główna scena festiwalowa znajdować się będzie w pawilonie ulokowanym w Parku im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, w sąsiedztwie Opery Poznańskiej.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2008 roku i stanowiła kulminację obchodów 60-lecia Polskiej Animacji. Podczas każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym retrospektywy, przeglądy, premiery czy rzadko pokazywane dzieła pionierów animacji.
Celem festiwalu jest prezentacja i popularyzacja polskiego i światowego, artystycznego kina animowanego oraz ukazywanie związków filmu animowanego z innymi dziedzinami sztuki. To także świetna okazja do konfrontacji środowiska twórców kina animowanego z rynkiem filmowym.
Jednym z najważniejszych elementów festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, który jest okazją do zapoznania się z panoramą najnowszych produkcji krótko i pełnometrażowych. Do selekcji konkursowej napływają filmy ze wszystkich kontynentów, a ocenia je, podczas festiwalu, międzynarodowe jury. ANIMATOR to także spotkania z twórcami, wystawy, warsztaty, wykłady i specjalny program Animator Dla Dzieci.

ANIMATOR zajmuje ważną pozycję na mapie najważniejszych festiwali filmów animowanych na świecie. Redaktorzy poświęconej festiwalom książki „Coming Soon to a Festival Near You: Programming Film Festivals”, wydanej przez prestiżowe wydawnictwo uniwersytetu St. Andrews, uznało ANIMATORA za jeden z dwóch (obok odbywającego się w Hiroszimie) festiwali filmów animowanych godnych osobnego zaprezentowania!

Zapraszamy do zapoznania się bogatym programem festiwalu: http://www.animator-festival.com/#program, w czasie którego każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkich spędzających wakacje w mieście lub odwiedzających Poznań serdecznie zapraszamy!